Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku.  Nie zastanawialiście się nigdy, dlaczego dzieci tak bardzo lubią pluszowe Przytulanki? Otóż, to one pomagają nam zasnąć, a czasami są powiernikami naszych sekretów. Pluszowy Miś jest niezastąpionym przyjacielem w chorobie i smutku. Dlatego my, dzieci wprost je uwielbiamy!  Dzisiaj w przedszkolu cały dzień towarzyszył nam Pluszowy Miś. Przynieśliśmy z domu swoje ulubione Przytulanki. Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy, dlaczego są dla nas tak bardzo ważne. Opowiadaliśmy o różnych bajkach z Misiem w roli głównej. Okazało się, że każdy z nas zna przynajmniej dwie lub trzy takie historie. Obejrzeliśmy również krótki film animowany o przygodach Bernarda. Ogromną niespodziankę sprawiła nam Pani Ela ze szkolnej biblioteki. Opowiedziała nam niesamowite historie o pluszowych bohaterach. Wspólnie oglądaliśmy ciekawe książki, min. o ,,Kubusiu Puchatku”, Misiu Uszatku” i wielu innych bohaterach. Następnie wykonaliśmy z papierowych kółek swoje misiaczki. Na zakończenie dnia wspólnie z panią Kasią wykleiliśmy ogromnego misia XXL, który ozdobił drzwi naszej sali. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobał się ten dzień w przedszkolu,  Dzień Pluszowego Misia!

Zdjęcia i tekst: Marzena Różańska