2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Problemem nie jest autyzm, tylko otoczenie, które go nie rozumie i nie wspiera.
Osoby z autyzmem  mogą i chcą być szczęśliwe. Symbolem tego Dnia jest kolor niebieski.
31 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez naszą Panią Psycholog.
Tematem był autyzm i jego symptomy. Bardzo ciekawe prezentacje i filmy pokazały świat ludzi dotkniętych tym zaburzeniem. Dodatkowo Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny "Na Niebiesko dla autyzmu".
Gratulujemy gorliwości i pracowitości uczniom (5 osób), którzy wykonali plakaty, dając tym samym wyraz swojej solidarności z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych.