Poczet sztandarowy naszej szkoły miał niecodzienną okazję uczestniczyć w obchodach 78 rocznicy powrotu Gdańska w granice Polski.
Pod patronatem Pani Prezydent Aleksandry  Dulkiewicz  we wtorek,  28 marca, o godz. 12.00  na Długim Targu upamiętniona została  data powrotu Gdańska w granice Polski w 1945 roku,  którego symbolem było podniesienie polskiej flagi na maszt Dworu Artusa. W programie znalazło się:
  • Odegranie hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej przez Orkiestrę Reprezentacyjną Marynarki Wojennej i podniesienie flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej na Dworze Artusa
  • Wystąpienia oficjalne
  • Wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej
  • Pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej
Pośród mieszkańców Gdańska, zgromadzonych  na Długim  Targu,  uwagę przykuwały liczne poczty sztandarowe i delgacje  młodzieży szkolnej. To napawa optymizmem!