9 listopada o godzinie 11:11 na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się cała nasza szkoła. Z ogromną powagą, stojąc na baczność odśpiewaliśmy głośno i wyraźnie cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Sala była ozdobiona biało – czerwonymi dekoracjami. W centralnym miejscu znajdowało się godło Polski. Akcja „ Rekord dla Niepodległej” ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zakończyła się sukcesem. W piątek o godzinie 11.11 cztery zwrotki hymnu Polski odśpiewało ponad 5 mln uczniów oraz 480 tys. nauczycieli ze szkół i przedszkoli w Polsce. W akcję włączyli się także uczniowie ze szkół polonijnych na całym świecie. Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole w piątek, gdyż 11 przypadał w tym roku w niedzielę, kiedy szkoły są zamknięte. Wyjątkowo w tym roku z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości poniedziałek był również dniem ustawowo wolnym.

Tekst: Jan i Małgorzata (Szkolne Fakty po raz Czwarty)
Zdjęcia: Krzysztof Murawski