Straż miejska w Gdańsku zorganizowała w dniu 13 czerwca 2024 wydarzenie sportowo-edukacyjne: "Dzień Bezpieczeństwa". Odbyło się ono w Szkole Podstawowej Nr 92, ulica Startowa 9. W sali gimnastycznej zgromadziły się grupy kibiców z zaproszonych szkół, w tym gronie wybrańców znalazła się również nasza szkoła.
W programie wydarzenia był mecz towarzyski w piłkę ręczną reprezentacji dziewcząt ze szkół nr 92 i 33 o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku. W przerwie meczu odbył się pokaz programu profilaktycznego z udziałem psa służbowego Straży Miejskiej.
Delegacja uczniów z naszej szkoły z entuzjazmem i w duchu fair play kibicowała obu drużynom.  Niespodzianką dla nas, ale też ogromnym powodem do dumy był udział w meczu jednej z naszych uczennic, która jeszcze w ubiegłym roku szkolnym uczęszczała do naszej szkoły.  Obecnie, ze względu na swoją pasję do piłki ręcznej, kontynuuje naukę w szkole 92, która posiada sekcję sportową w tej dyscyplinie i ma ku temu warunki lokalowe, czyli pełnowymiarową salę do gry.
Na zakończenie meczu odbył się losowanie wśród kibiców 15 voucherów dwuosobowych do kina Helios lub Multikina. Niestety nikt z naszej dzielnych kibiców nie znalazł się w gronie obdarowanych.
Było to bardzo emocjonujące wydarzenie. Trzeba mieć nadzieję, że któryś z naszych kibiców zapali się do gry w piłkę ręczną i pójdzie w ślady starszej koleżanki!