Tradycyjne w okolicach daty 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym roku wyjątkowo odbył się on 28 maja. Społeczność szkolna przygotowała z tej okazji festyn. Należy zaznaczyć, że w organizacji wydarzenia pomagali uczniowie klas VII i VIII. Na naszych milusińskich czkała masa atrakcji, dzieci mogły wykazać się w konkurencjach sprawnościowych, takich jak przeciąganie liny, czy też rzuty woreczkiem do celu lub „transport baloników”, tudzież łowienie rybek, albo układanie domino. Fascynaci zdobienia ciała ozdabiali swoje ręce zmywalnymi tatuażami. Zapaleni artyści tworzyli wspólne malunki, albo rysowali w magicznych okularach na oczach. Niektórzy probowali zrobić prawdziwe wielkie bańki mydlane. Całości towarzyszyła radosna muzyka, która nad wyraz pasowała do radosnej zabawy na dmuchanej zjeżdżalni. Po tych wszystkich przyjemnościach można było za symboliczną złotówkę kupić sobie watę cukrową lub popcorn. Wszyscy zaś zajadali się przepysznymi kiełbaskami z grila, a amatorzy słodkości raczyli się ciastkami różnorakiego rodzaju. Uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej i piłki nożnej. Pogoda dopisała, jak zawsze, było więc wspaniale :)