W czwartek 11.05.2023 na terenie boiska szkolnego SP4 w Gdańsku odbył Egzamin Praktyczny na kartę rowerową. Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły z klasy IV I V. Po pomyślnym zdaniu egzaminu teoretycznego z zakresu budowy roweru, znaków drogowych, sytuacji na drogach, poruszania się na skrzyżowaniach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie przystąpili do egzaminu nauki jazdy na rowerze. W tym celu został stworzony specjalny tor wyposażony w znaki pionowe i poziome namalowane na powierzchni toru jazdy. Każdy z uczestników nim przystąpił do głównego "sprawdzianu" jazdy miał próbny przejazd po wyznaczonej trasie w celu zapoznania się z torem. Następnie według wyznaczonej listy uczniowie po kolei przejeżdżali plac manewrowy. Zdający wykazali się wysokimi umiejętnościami kierowania i poruszania się rowerem z zachowaniem wszystkich zasad ruchu drogowego. Egzamin zaliczyli wszyscy zdający uczniowie. Opiekunowie (egzaminatorzy) p. Magda i p. Robert podziękowali i pogratulowali uczniom za podejście i chęć uzyskania prawa do kierowania rowerem.