26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W tym roku 26września wypadł w sobotę, dlatego w naszej szkole celebrowaliśmy cały tydzień Języków Obcych. Był to tydzień zabaw, quizów, gier interaktywnych, zagadek i kolorowanek w ramach zajęć języka angielskiego oraz niemieckiego. W tym czasie mogliśmy ,,przenieść się'' do wybranych krajów europejskich. Było to możliwe dzięki uczniom klas starszych, którzy własnoręcznie przygotowali prezentacje i plakaty na temat wylosowanych wcześniej krajów. Uczniowie poznali proste zwroty w różnych językach, ciekawostki oraz charakterystyczne dania takich krajów jak: Niemcy, Rosja, Ukraina, Dania, Włochy, Irlandia, Czechy, Wielka Brytania, Hiszpania i Francja. Na lekcjach muzyki uczniowie nauczyli się ich hymnów wybranych krajów. Ostatniego dnia każda klasa podziwiała wystawę plakatów na sali gimnastycznej.
Za organizację Europejskiego Tygodnia Języków Obcych były nauczycielki języka angielskiego oraz niemieckiego: p. Ania Lucas oraz p. Kinga Duda.