W dniu 21 czerwca Rada Rodziców przy współpracy z Dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły zorganizowała festyn, którego celem była zbiórka funduszy na szczytny cel - pomoc w leczeniu chorej dziewczynki. Dzieci mogły malować twarze, lepić ozdoby z modeliny, brać udział w loterii fantowej. Oczywiście przygotowano konkurencje sprawnościowe, na przykład skoki przez skakankę, czy wiszenie na drążku. Każdy, kto chciał, mógł skosztować kiełbaski z grilla, zasmakować lemoniady lub przegryźć torebkę popcorn'u.

Największą chyba atrakcją, która czasami przyprawiała o dreszcz emocji, był pokaz akrobacji na rowerach. Cykliści wykazali się wręcz mistrzowską klasą jazdy, podskoków, a właściwie "latania" na swoich maszynach. Na zakończenie odbył się mecz na szczycie między drużynami klas 8A i 8B. Oba zespoły było ochoczo i radośnie dopingowane przez zachwyconych kibiców. Spotkanie, którego poziom zaskoczył wszystkich obserwatorów, skończyło się wynikiem 3:1 dla 8B. Zwycięzcy zostali nagrodzeni voucherem do cukierni na pyszne lody.