Misją i najważniejszym zadaniem naszej szkoły jest troska o przyszłe losy uczniów w dokonywaniu trafnych wyborów dalszej ścieżki kształcenia, w odkrywaniu własnych talentów i uzdolnień i konsekwentne ich realizowanie.
Stąd też w Gdańskich Targach Szkół uczestniczyli zarówno ósmoklasiści, jak też liczna grupa siódmoklasistów.
Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych odbyły się 16 marca na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego AMBEREXPO ul. Żaglowa 11. Były skierowane do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i ich rodziców.
Spora grupa uczniów naszej szkoły (również siódme klasy) skorzystała z niecodziennej okazji, by zapoznać się z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i uzyskać wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Swoją ofertę zaprezentowało 15 szkół branżowych i 19 szkół ogólnokształcących. Ponadto w specjalnej strefie można było porozmawiać z doradcami zawodowymi oraz uzyskać informację na temat zasad tegorocznej rekrutacji.
Nasi uczniowie byli niezwykle zadowoleni z tego wydarzenia, nawet siódmoklasiści, przed którymi jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji o wyborze szkoły średniej, znaleźli placówki, w których będą mogli rozwijać swoje pasje, zainteresowania i talenty.