Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Święto to obchodzone jest na całym świecie od 1999r.
W naszej szkole z tej okazji odbyły się lekcje, na których nauczyciele rozmawiali z uczniami o ważnej roli pielęgnowania pięknej mowy polskiej.Uczniowie klas IV-VIII uczcili święto różnorodnymi pracami plastycznymi,łamańcami językowymi, krzyżówkami, plakatami. Odbył się również konkurs przeprowadzony one-line pod hasłem "Polszczyzna jest piękna".
Wśród klas IV-VI najlepszą znajomością języka polskiego wykazali się:
  • I miejsce - Kuba Gawinkowski - VI c
  • II miejsce - Wiktoria Felisiak - VI b
  • III miejsce - Amelia Pietrzak-IV b, Marcel Tkaczyk-VIa , Natalia Szczerbicka-VI b, Kacper Kłak-VI c
Wyniki konkursu w kl. VII-VIII
  • I miejsce - Zuzanna Kryszewska,8a, Natalia Libik 7b, Michalina Kowalska 7b, Heorhii Poliakov 7b
  • II miejsce - Maja Bauer 7b, Illia Lebediev 7b, Dominika Pławska 8b, Nikola Marszalek 7a, Jerzy Owczarczyk 7a
  • III miejsce - Maria Kołyszko 8a, Eryk Sienkiewicz 7b, Dariusz Ryś 7b, Natalia Darianicz 7b, Kinga Klinger 7b, Jan Czerlonek 7b