Reprezentanci naszej szkoły po raz pierwszy stanęli do walki o mandaty Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.
Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska po raz pierwszy wybrana została w 2011 roku. Zasiada w niej 34 radnych, a jej kadencja trwa dwa lata - właśnie dobiega końca szósta kadencja. Należało więc, przeprowadzić wybory.
Spotkanie wyborcze dla Okręgu Wyborczego nr 2 odbyło się 19 lutego 2024 w Szkołach Ekonomiczno-Handlowych ul. Seredyńskiego 1a w Gdańsku.
Kandydaci rekrutowali się z VII i VIII klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich. Każdy z kandydatów miał za zadanie zaprezentować się w krótkiej 3-minutowej prelekcji. Był stres, napięcie i chwile oczekiwania na werdykt.
Tym razem nie udało się naszym reprezentantom znaleźć w ósemce wygranych. Mimo to, było to niezwykle cenne doświadczenie, móc uczestniczyć w prawdziwych wyborach, głosować, wymieniać poglądy i przyglądać się bardziej doświadczonym kandydatom ze szkół średnich. Gratulacje!