"Przez trudy do gwiazd"

Jest sukces i to pierwszy taki w historii szkoły.

Nasza uczennica, Matylda Sikorska, zdobyła tytuł laureatki w najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie z języka angielskiego, który jest organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Tym samym, Matylda wywalczyła sobie deszcz nagród, przywilejów i bonusów, m.in. nie musi przystępować do egzaminu ósmoklasisty z j. angielskiego, z urzędu ma 100% uzyskanych punktów, poza tym, w jej zasięgu są: nagroda dyrektora szkoły, nagroda Prezydenta Gdańska, nagroda Kuratora Oświaty. O Matyldzie, na pewno, jeszcze przeczytamy i usłyszymy, bo jest to wyjątkowa uczennica, zdolna a skromna, a do tego sumienna i pracowita, wytrwała i konsekwentna, a ponad to zaangażowana społecznie.

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, w naszej szkole każdy uczeń ma pole do popisu, wystarczy rozwijać swoje zainteresowania, pasje, zdolności, cała reszta to tylko proces zdobywania wiedzy, czasami trudny, mozolny i nużący, ale nie ma innej drogi do gwiazd = do sukcesu.