Karnawał w Polsce jest już zupełnie zapomnianą tradycją. Zaczynał się 6 stycznia w Święto Trzech Króli i kończył tuż przed Środą Popielcową. Dawniej karnawał w Polsce był świętowany bardzo hucznie. Czas upływał na ucztach, balach, kuligach i maskaradach. Nazwa „karnawał” pochodzi prawdopodobnie do słów „carna vale”, czyli „mięso żegnaj”.
Dawniej wskazywała ona na to, by najeść się do syta, nacieszyć smakołykami, aby w okresie Wielkiego Postu spożywać bezmięsne potrawy.  Pierwsze wzmianki o polskim karnawale pochodzą z XVII wieku. Za czasów Sarmatów okres ten nazywany był „zapustami” lub „mięsopustem”.
Nawiązując, bardzo symbolicznie, do zapomnianej już w Polsce tradycji karnawałowych balów, zabaw i obżarstwa, Samorząd Uczniowski dnia 21 lutego, tuż przed Środą Popielcową, przygotował specjalne stoisko gastronomiczne z pączkami, tostami i popcornem. Amatorów było bez liku. Przy dźwiękach tanecznej muzyki stoisko szybko opustoszało i pozostał tylko zapach pieczonych tostów i prażonego popcornu. Ach i ech!