Człowiek umiera... Znowu za szybko!
Człowiek umiera... Razem z nim wszystko..
Tylko wspomnienia po nim zostają,
Które wciąż mgliste z czasem się stają,
Których tak wiele, jednak za mało...
Znowu za szybko wszystko się stało!
Czasu nie było na pożegnanie...
Teraz zostało tylko płakanie.

autor nieznany

Punktualnie o godzinie 11.30 dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby pożegnać Pana Pawła Adamowicza - tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska. W ciszy obejrzeliśmy ostatnie publiczne wystąpienie Pana Pawła Adamowicza podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mówił o tym, jaki wspaniały jest Gdańsk i jego mieszkańcy. "Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności!"...Za to wszystko wam serdecznie dziękuję! Bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani! Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam! - to ostatnie słowa jakie usłyszeliśmy z ust prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na chwilę przed atakiem nożownika.

Z ranami serca, przepony i jamy brzusznej, prezydent został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie był operowany. Operacja trwała pięć godzin. W nocy, około godziny 2.30, lekarze poinformowali, że operacja się udała jednak „o wszystkim zdecydują najbliższe godziny”.

Niestety w poniedziałek po godz. 14.30 usłyszeliśmy informację o śmierci prezydenta. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę z żoną Magdaleną i dwiema córkami Antoniną i Teresą. Był prezydentem od ponad 20 lat.

Minutą ciszy uczciliśmy jego pamięć!

Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci!!! 

źródła: http://trojmiasto.wyborcza.pl

           https://www.rmf24.pl/