W piątek 11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Paradzie Niepodległości na ulicach Starego Miasta. Na uroczystość zebraliśmy się w liczbie 22 osób, aby wspólnie świętować 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 9:30 na Podwalu Staromiejskim, gdzie do momentu rozpoczęcia pochodu śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, robiliśmy wspólne zdjęcia, a także podziwialiśmy zabytkowe samochody i historyczne grupy rekonstrukcyjne. W imprezie tej brali udział uczniowie z trzech krajów: Polski, Białorusi oraz Ukrainy ze wszystkich poziomów od klasy IV do VIII. Najliczniej przybyli uczniowie klasy VIIIa. Start Parady rozpoczął się o godzinie 10:30, po upływie kilkunastu minut dołączyliśmy do pochodu dumnie eksponując narodowe barwy oraz transparent naszej szkoły. Mieliśmy okazję usłyszeć bicie dzwonów Kościoła Świętej Katarzyny, przejść pod pomnikiem Jana Sobieskiego aby na zakończenie razem odśpiewać hymn Polski na Długim Targu oraz pozować do gigantycznego wspólnego zdjęcia. Wszystkim przybyłym na tę wspaniałą uroczystość bardzo dziękuję. Jakub Młynarczyk - nauczyciel historii.