Kasa VII b aktywnie uczestniczyła w trzydniowych warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku "Różne twarze depresji - rozumiemy i pomagamy".
Uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem włączali się do zadań stawianych im przez pedagogów i psychologów. Zyskali dużą sympatię u prowadzących warsztaty. Byli doskonałym "materiałem do obróbki", wręcz wzorcowym.
A uczniowie ... nawet największe śpiochy i lenie każdego dnia punktualnie stawiali się w poradni, a kiedy nadszedł koniec warsztatów wszyscy ze smutkiem i żalem opuszczali mury LO nr 6.
Na zakończenie Tygodnia Walki z depresją odbyła się konferencja dla nauczycieli i pedagogów, podczas której padły bardzo głębokie przesłania:
"...dlatego ważne, aby wsłuchać się w młodych ludzi, odnaleźć w sobie empatię i zrozumienie dla sytuacji człowieka dojrzewającego..."
"...nie ma lepszego miejsca niż szkoła, żeby rozmawiać o takich tematach jak depresja wśród młodych ludzi..."
"...nauczyciele to “lekarze pierwszego kontaktu”, w szkole nie jesteśmy sami, działamy we wspólnocie, zawsze ktoś jest blisko młodego człowieka..."