Od początku września br. uczniowie klasy VIII B uczestniczyli w szeregu działań, których celem było poszerzenie wiedzy na temat wybuchu II wojny światowej i bohaterskiej obrony Westerplatte oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

Najpierw ósmoklasiści zapoznali się z prezentacją pt. ,,Westerplatte jeszcze się broni…” , którą przygotowała nauczycielka historii pani L. Żukowska. Następnie w Dworze Artusa obejrzeli wystawę poświęconą dowódcy obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, majorowi Henrykowi Sucharskiemu pt. ,,Sucharski. Oblicza."  Uczniowie zapoznali się z postacią majora, obejrzeli  zdjęcia oraz listy i pamiątki po nim.

27 września klasa udała się na Westerplatte, gdzie uczniowie zwiedzili koszary, poznali historię i symbolikę Pomnika Obrońców Wybrzeża. Ważnym momentem wycieczki było zapalenie znicza oraz wysłuchanie fragmentów wspomnień westerplatczyków z 7 dni walki, odczytanych przez wychowawcę klasy i ucznia.