Pierwszy dzień wiosny w niecodzienny sposób przywitali uczniowie naszej szkoły: bez plecaków, ale w kapciach.
Zamiast plecaków szkolnych dozwolone były "opakowania zastępcze". Dominowały mniejsze i większe walizki, były transportery dla kotów, szuflady, koszyki, wiaderka, etui na gitarę oraz walizki na narzędzia, które prezentowały się chyba najbardziej okazale.
Dodatkowym wyzwaniem dla uczniów było założenie kapci do chodzenia w szkole, zamiast oklepanych adidasów.
Wszyscy, którzy odważyli się na ich założenie, uznali, że jest to komfortowa, niezwykle wygodna i zdrowa  alternatywa dla markowych butów zmiennych.
Brawa i gratulacje dla 42 uczniów z klas IV- VIII, którzy włączyli się do tego przedsięwzięcia Samorządu Uczniowskiego.
Pozostałym 137 życzymy na przyszłość ODWAGI, SPOTANICZNOŚCI, FANTAZJI A PRZEDE WSZYSTKIM CHĘCI, bo "dla chcącego nic trudnego".