8 czerwca klasa 6A wybrała się na wycieczkę do Kiełpina Karuskiego. Wyprawa okazała się wspaniałą zabawą. Po pierwsze większość  poraz pierwszy miała okazję odbyć podróż koleją PKM. Po drugie uczniowie mieli sznse poznać uroki wsi kaszubskiej. Gościliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym u Rychertów, gdzie zostały przygotowane dla nas takie atrakcje jak, przejażdżka wozem drabiniastym po okolicy, malowanie wzorów kaszubskich na szkle (tu uczniowie dowiedzieli się co symbolizują w kulturze Kaszub takie kkolory jak, czerwony, zielony, niebieski i żółty), formowanie bułek pszennych i figurek z masy solnej, które później były wypiekane w prawdziwym piecu chlebowym. Na zakończenie wszyscy piekliśmy na ognisku kiełbaski, a w między czasie mieliśmy swobodny dostęp do boiska, placu zabaw oraz zwierząt żyjących w gospodarstwie. To były piękne i niezapomiane chwile.