Zagroda Kociewska, dokąd 12 czerwca autokarem udały się klasy młodsze oraz 5a i reprezentanci 5b naszej szkoły, znajduje się w województwie pomorskim, w Godziszewie (około 35 km na południe od Gdańska). To miejsce gdzie spędziliśmy cały dzień na świeżym powietrzu, bawiąc się w najlepsze.

Zaraz po wejściu spotkaliśmy małych mieszkańców zagrody – są tutaj króliki w budkach i boksach, w głębi obiektu znajduje się kilka ogrodzonych zagród, w których mieszkają takie zwierzęta jak kozy, daniele, kury, koguty, owce, kucyki, osioł.

Dzieci odkrywały różne atrakcje: dmuchane poduchy do skakania, płaskie platformy z wodą- dla ochłody, stogi siana. Przechodziły ścieżką sensoryczną oraz grały w pyto-golfa i mini golfa. Drewniana piłeczka z logo Zagrody Kociewskiej była miłą pamiątką. Pomysłów na zabawę w tym dniu było dużo więcej – labirynt, giga klocki, powiększone gry planszowe, drewniany małpi gaj, przejażdżka Retro – samochodami i motocyklami. Na terenie obiektu mieliśmy swoje wiaty i miejsce grillowe. Kiełbaski były przepyszne, a na deser równie pyszne lody dla ochłody.

Jak widzicie nie było czasu i miejsca na nudę :)