Dwudziestego października klasa szósta wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Nie było to jednak zwyczajne spacerowanie po ZOO. Uczestnicy na początku spotakli się z pracownikiem ogrodu, który pokrótce opowiedział im o tym miejscu, zaznajomił z zachowaniem zwierząt, po czym wytłumaczył na czym polega gra terenowa. Uczniowie bowiem dostali specjane karty, na których były zagadki i pytania. Zadanie dzieci polegało na wędrowaniu po ZOO, czytaniu opisów zwierząt, obserwowaniu ich zachowania i wyglądu. Poprawne odpowiedzi utworzyły hasło.

Zabawa była pyszna, tym bardziej, że o tej porze roku byliśmy w ogrodzie prawie tylkko my i zwierzaki nie chowały się przed zwiedzającymi. Pogoda dopisała, co widać na zdjęciach. Każdy uczestnik gry w nagrodę otrzymał pamiątkową przypinkę z wizrunkiem zwierzęcia żyjącego w Oliwskim ZOO.