W poniedziałek 10 października odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii z udziałem Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli występ pod tytułem

"Rycerze i wojowie za czasów Piastów" , gdzie pokazywane były repliki uzbrojenia średniowiecznego. Widzowie sami mieli okazję przebrać się w stroje i rekwizyty, a także postrzelać z kuszy do niedźwiedzi :). Uczniowie klas VII i VIII oglądali pokaz pod tytułem "Długi Wiek XIX - Ku Niepodległej". Wcielali się w role kosynierów z czasów insurekcji kościuszkowskiej, żołnierzy z okresu Księstwa Warszawskiego i okresu napoleońskiego, a także powstańców styczniowych. Żywa lekcja historii była dla nich niecodzienną atrakcją. Uczniowie mogli poznać historię nie tylko z książek czy podręczników, ale poprzez osobiste doświadczenie i zabawę.