1. W szkole działa Samorząd Uczniowski, który tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
    2. Zasady działania, tryb wyboru i odwołania organów Samorządu Uczniowskiego określa Regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym.
    3. Samorząd Uczniowski, działając w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły, jest współorganizatorem działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi szkoły.
    4. Samorząd Uczniowski ma prawo:
      • przedstawiania Radzie Pedagogicznej oraz Dyrektorowi Szkoły wniosków i opinii we wszystkich sprawach szkoły, a w szczególności dotyczących przestrzegania praw uczniów
      • redagowania i wydawania gazetki szkolnej
      • wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna Samorządu Uczniowskiego
      • gromadzenia środków finansowych dla wspierania realizacji celów statutowych szkoły.
    5. Samorząd Uczniowski w szczególności:
      • opiniuje Program Wychowawczy Szkoły oraz Szkolny Program Profilaktyki
      • na wniosek Dyrektora Szkoły, wyraża swoją opinię na temat pracy ocenianego nauczyciela
    6. Samorząd Uczniowski w wykonywaniu swoich zadań współdziała z wszystkimi organami szkoły